Takaisin

Minimacarons leivos 4x72kpl

Lajitelma macarons-leivoksia, makuina: vanilja, pistaasi, kahvi, vadelma, sitruuna ja suklaa. Kypsä pakaste
MC tuotenro 681
Ean me 13187670612505
Ean yks 3187670614717
Heino 8051011
Kespro 21392959
Meira Nova 1074748
Metro 3187670614717
Yksittäispaino n12g
Me 4x72kpl/924g
Kypsyysaste kypsä

Aineosat: sokeri - MANTELI - KANANMUNAN VALKUAINEN - kreemi (kerma (MAITO), stabilointiaine: karrageeni, emulgointiaine: rasvahappojen mono- ja diglyseridien maitohapot) - sitruunatäyte (sitruunan hedelmäliha 48%, sokeri, sitruunamehu 3%, sitruunatiiviste 2%, hyytelöitymisaine: pektiini, happamuudensäätöaine: sitruunahappo, hapettumisenestoaine: askorbiinihappo, sitruunan eteerinen öljy) - Vadelmatäyte (vadelmanpaloja 45%, sokeri, glukoosi-fruktoosisiirappi, hyytelöimisaine: pektiini, happamuudensäätöaine: sitruunahappo) - Voi (MAITO) - maissitärkkelys - valkosuklaatäyte 1% (valkosuklaa 55% (sokeri, TÄYSMAITOJAUHE, kaakaovoi, emulgointiaine: SOIJALESITIINI, luontainen vanilja aromi), rapsiöljy)) - suklaa 0,8% (kaakaomassa, sokeri, kaakaovoi, emulgointiaine: SOIJALESITIINI) - Tumma suklaa 0,8% (kaakaomassa, alkuperä: São Tomé, sokeri, emulgointiaine: SOIJALESITIINI) - KANANMUNA - MANTELIMASSA - KANANMUNAN VALKUAISJAUHE - PISTAASIMASSA (vihreä PISTAASI 49%, sokeri siirappi, vesi, luontainen aromi) - vesi - väriaineet: punajuurijauhe, poltettu sokeri, kurkumiini, klorofyylikuparikomplekseja, riboflaviini-5'-fosfaatti - luontainen vanilja aromi - valkosuklaa 0,2% (sokeri, kaakaovoi, TÄYSMAITOJAUHE, emulgointiaine: SOIJALESITIINI, luontainen vanilja aromi) - Rasvaton MAITOJAUHE - glukoosisiirappi - Ohramallasuute (GLUTEENI) - TÄYSMAITOJAUHE -muunneltu maissitärkkelys - kahviuutetiiviste 0,03% - kaakaojauhe 0,03% - inverttisokerisiirappi - happamuudensäätöaine: sitruunahappo - vaahdotusaine: trietyylisitraatti - hyytelöimisaine: natriumalginaatti - stabilisointiaine: ksantaanikumi - happamuudensäätöaine: dinatriumfosfaattia - käsitelty vaniljan siemenet.

kcal 426
kJ 1783
rasvaa 19,9g
tyydyttyneitä rasvah. 4,87g
hiilihydraattia 50,7g
joista sokeria 50,2g
proteiinia 9,5g
suola 0,15g

Alkuperämaa Ranska
Valmistus:

Sulata jääkaapissa n2h

Pakkauskoko

4x72kpl /924g

Takaisin