Takaisin

Minimacarons leivos 4x72kpl


Herkullinen lajitelma aitoja ranskalaisia macarons-leivoksia.
Makuina vanilja, pistaasi, kahvi, vadelma, sitruuna ja suklaa.
Tuote on kypsä pakaste.
MC tuotenro 681
Ean me 13187670612505
Ean yks 3187670614717
Heino 8051011
Kespro 21392959
Meira Nova 1074156
Metro 3187670614717
Yksittäispaino noin12g
Me 4x72kpl/(4x924g)
Kypsyysaste kypsä

Aineosat:12 vanilja-macaron-leivosta - 12 pistaasi-macaron-leivosta - 12 kahvi-macaron-leivosta - 12 vadelma-macaron-leivosta - 12 sitruuna-macaron-leivosta - 12 suklaa-macaron-leivosta
 
Sokeri, mantelijauhe, kananmunanvalkuaiset, kerma, maissitärkkelys, voi,  vadelmarouhe 1%, valkosuklaa 1% (sokeri, kaakaovoi, täysmaitojauhe, emulgointiaine soijalesitiini, luontainen vanilja-aromi), glukoosisiirappi, munanvalkuaisjauhe, suklaa 0,8% (kaakaomassa, sokeri, kaakaovoi, emulgointiaine soijalesitiini), tumma suklaa 0,8% (São Tomé -kaakaomassa, sokeri, emulgointiaine soijalesitiini), mantelisose, kananmuna, rapsiöljy, sitruunamehu 0,7%, sitruunamurska 0,5%, vähärasvainen maitojauhe, pistaasirouhe 0,3%, luontainen vanilja-aromi, väriaineet (punajuuripunainen, kurkumiini), sitruuna 0,2%, ohramallasuute, hyytelöimisiaineet (pektiinit, agar-agar), kaakaovoi, karamellisoitu sokeri, stabilointiaineet (ksantaanikumi, karrageeni, spirulina), luontainen pistaasiaromi, nestemäinen kahvi 0,02%, happo (sitruunahappo), inverttisokerisiirappi-vaniljasiemen ja antioksidantti (askorbiinihappo).
Saattaa sisältää maapähkinää ja muita pähkinöitä.

Ravintoarvot/100g  
Energia 1706kJ/406kcal
Rasva 14g
josta tyydyttyneitä 3,4g
Hiilihydraatti 58g
joista sokereita 49g
Proteiini 9,9g
Suola 0,18g

Alkuperämaa Ranska
Valmistus:

Sulatus jääkaapissa: noin 4 tuntia 

Pakkauskoko

4x72kpl /4x924g

Takaisin