Takaisin

Vaalea leipälevy 250g, 300x400mm

Paino  250 g / viipale
Levyn koko:   300 x 400 mm.
Levyn paksuus: n.9 mm
Sopii erinomaisesti voileipäkakkuihin, toasteihin, kolmioleipiin...
MC tuotenro 782
Ean me 3251510098019
Ean yks 3251510098002
Kespro 21236257
T-koodi (Metro) 0818021
Meira Nova 1072007
Heino 8063828
Yksikköpaino 250g
Me 20x250g
Kypsyysaste kypsä
Ainesosat: vehnäjauho (sisältää mallasvehnäjauho), vesi, auringonkukkaöljy, sokeri, hiiva, maitovalmiste [hera, kasvirasva, rasvaton maito, maitoproteiini], suola, härkäpapujauho, vehnägluteeni, emulgointiaineet (E471, E481), happamuudensäätöaine(E330), hapettumisenestoaine (E300).

Sisältää gluteenia ja maito
Saattaa sisältää kananmunaa, soijaa, pähkinöitä, seesamia, selleriä.

 
Ravintoarvot/100g  
kJ 832
Kcal 198
rasvaa 6,2g
tyydyttyneitä rasvah 1,14g
hiilihydraattia 26,2g
josta sokeria 11g
proteiinia 7,6g
suolaa 1,2g


Valmistusmaa Ranska
Valmistus: Sulata  n 15min

Pakkauskoko

20x250g

Takaisin