Takaisin

Vaalea leipälevy 250g, 4x5kpl

Paino  250 g / viipale
Levyn koko:   300 x 400 mm.
Levyn paksuus: n.9 mm
Sopii erinomaisesti voileipäkakkuihin, toasteihin, kolmioleipiin...
MC tuotenro 782
Ean me 3251510098019
Ean yks 3251510098002
Heino 8063828
Kespro 21236257
Meira Nova 1072007
Metro 3251510098002
Yksikköpaino 250g
Me 20x250g
Kypsyysaste kypsä
VEHNÄJAUHO (sisältää mallasVEHNÄJAUHO), vesi, auringonkukkaöljy, hiiva, sokeri, rasvaton MAITOJAUHE, suola, härkäpapujauho, VEHNÄGLUTEENI, emulgointiaineet (E471, E481), happamuudensäätöaine (E330), hapettumisenestoaine (E300).

Sisältää gluteenia ja maitoa
Saattaa sisältää kananmunaa, soijaa, pähkinöitä, seesamia, selleriä.
Laktoosipiroisuus 0,9%

 
Ravintoarvot/100g  
kJ 1208
Kcal 287
rasvaa 7,9g
tyydyttyneitä rasvah 1,5g
hiilihydraattia 43,6g
josta sokeria 5,2g
proteiinia 8,2g
suolaa 1,2g

Valmistusmaa Ranska
Valmistus: Sulata  n 15min

Pakkauskoko

20x250g

Takaisin