Takaisin
Suolatussa vedessä esikeitetty penne pasta, pakaste
MC Tuotenro 700235
Ean me 8001353802039
Ean yks 8001353987620
Heino 8063883
Kespro 20913665
Meira Nova 1059523
Metro 8001353987620
Yksikköpaino 1kg/3g
Me 5x1kg
Kypsyysaste esikeitetty
Aineosat: DURUM-VEHNÄSUURIMO, vesi.
Valmistettu tehtaassa, jossa käsitellään kananmunaa, maitotuotteita, selleriä, äyriäisiä, kalaa ja nilviäisiä
 
Ravintoarvot/100g
kJ 781
kcal 184
rasvaa 0,8g
josta tyydyttyneitä 0,1g
hiilihydraattia 38g
josta sokereita 1,1g
proteiinia 5,0g
ravintokuitua 1,7g
suolaa 0,2g

Alkuperämaa Italia
Valmistus: Perinteinen ) Lisää jäinen pasta kiehuvaan suolalla maustettuun veteen noin 1 minuutiksi, valuta ja lisää kastike.
Pannulla )  sekoita jäinen pasta kuumaan kastikkeeseen, ja lämmitä välillä sekoitellen 2-3min.
Mikroaaltouunissa ) lämmitä kastikkeen kanssa ( 900W) n 2-3min
Höyryuunissa ) laita jäinen pasta reikävuokaan, lämmitä n 3-4min.
Pastakuvasto
Zinin kuvasto
 

Pakkauskoko

5x1kg

Takaisin