Takaisin

Gnocchi Boscone 15x1kg

Esikeitetty pakastegnocchi
MC Tuotenro 700392
Ean me 8001353800707
Ean yks 8001353542508
Heino 8063872
Kespro 21147063
Meira Nova 1059528
Metro 8001353542508
Yksikköpaino 1kg/5g
Me 15x1kg
kypsyysate esikeitetty
Aineosat: DURUM-VEHNÄJAUHO, perunapyre 33% (vesi, perunahiutale) vesi, suola
Valmistettu tehtaassa, jossa käsitellään kananmunaa, maitotuotteita, selleriä, äyriäisiä, kalaa ja nilviäisiä
 
Ravintoarvot/100g
kcal 174
kJ 737
rasvaa 0,7g
tyydyttyneitä rasvah 0,1g
hiilihydraattia 36,5g
josta sokereita 9,0g
Proteiinia 5,4g
suola 0,8g

Valmistusmaa Italia
Valmistus: Perinteinen ) Lisää jäinen pasta kiehuvaan suolalla maustettuun veteen noin 2 minuutiksi, valuta ja lisää kastike.
Pannulla )  sekoita jäiset gnocchit kuumaan kastikkeeseen, ja lämmitä välillä sekoitellen 3-4min.
Mikroaaltouunissa ) lämmitä kastikkeen kanssa ( 900W) n 2-3min

Pastakuvasto
Zinin kuvasto
 

Pakkauskoko

15x1kg

Takaisin