Takaisin

Tomaattifocaccina 95g, Ø11,5cm, gton

Gluteeniton ja maidoton pakastettu focaccina.
Leipä kuumennetaan omassa pussissaan, tämä takaa sen, että että tuote pysyy gluteenittomana ja että leipä pysyy pehmeänä kuumennuksen ajan ja sen jälkeen
MC tuotenro 2331
Ean me 8054377498948
Ean yks 8054377493059
Heino 8053153
Kespro 21188781
Meira Nova 1072001
Metro 8054377493059
Yksikköpaino 95g
Me 10x95g
Kypsyysaste esipaistettu
Aineosat: Vesi, kirsikkatomaatti (24%), riisijauho, riisitärkkelys, perunatärkkelys, maissitärkkelys, extra virgin-oliiviöljy, kasvirasva  [(auringonkukkaöljy) kasvirasva (shea), vesi, luontaiset aromit)],  sokeri, hiiva, stabilointiaine: E412 ja E464, suola, nostatusaine: E500ii, oregano.

Tuote on gluteeniton ja maidoton
 
Ravintoarvot/100g
kJ 862
kcal 205
rasvaa 6,1g
josta tyydyttyneitä 1,1g
hiilihydraattia 35g
josta sokeria 2,1g
proteiinia 1,9g
ravintokuitua 1,1g
suola 1,2g

Alkuperämaa Italia
Valmistus: Puolivalmis pakaste. Älä poista pussista, sulata tuote huoneenlämmössä n.30 min, paista 3-5min uunissa  200 °C

Pakkauskoko

10x95g

Takaisin