Takaisin

Creme Brulee-kakku 4x800g


Creme Brulee -kakussa on pehmeä sokerikakkupohja, välissä pehmeä creme brulee -mousse ja rapeaa caramel-feuillantinea. Kakun päällä on caramel-kiille. 
Kakku ei sisällä säilöntäaineita. 
Tuote on kypsä pakaste. 
MC tuotenro 654
Ean me 3251514507074
Ean yks 3251514507005
Heino 8061262
Kespro 21545214
Meira Nova 1074984
Metro 3251514507005
Yksikköpaino 800g
Me 4x800g
Kypsyysaste kypsä
Vesi, kerma, sokeri, glukoosisiirappi, kasviöljy (palmu, palmunydin ja kookos), emulgointiaine (auringonkukkalesitiini), kananmunankeltuainen, valkosuklaa 3,3% (sokeri, kaakaovoi, maitojauhe, rasvaton maitojauhe, emulgointiaine auringonkukkalesitiini, luontainen vanilja-aromi), kananmuna, karamelli 2,8% (sokeri, vesi), auringonkukkaöljy, crepe dentelle -keksimuru 2,1% (vehnäjauho, sokeri, tiivistetty voi, rasvaton maitojauhe, ohramallas, suola), rasvaton maitojauhe, mantelimassa, vehnäjauho, tiivistetty voi, luontainen aromi, liivate (eläinperäinen), vehnätärkkelys, väriaineet (E150a, E160b, E160a), emulgointiaineet (E471, E472b, E477), hyytelöimisaineet (E440, E406), nostatusaineet (E450, E500), aromiaineet, murskattu vaniljasiemen ja happamuudensäätöaine (E300).
Sisältää gluteenia, maitoa, kananmunia ja mantelia.
Saattaa sisältää soijaa ja pähkinää.
Ravintoarvot/100g  
Energia 1260kJ/302kcal
Rasva 19,4g
josta tyydyttyneitä rasvoja 10,4g
Hiilihydraatti 28,9g
joista sokeria 25,8g
Proteiini 2,9g
Suola 0,2g

Alkuperämaa Ranska
Valmistus: Poista kakku jäisenä pakkauksesta. Paloittele haluamasi kokoisiksi paloiksi (pakkauksessa paloittelumerkit 1/12 ja 1/15).
Sulata jääkaapissa noin 4-5 tuntia.
Suositeltu tarjoilulämpötila n. 8°C.

Pakkauskoko

4x800g

Takaisin