Takaisin

Creme Brulee-kakku 800g

Pehmeä sokerikakkupohja, välissä rapea caramel-feuillantine ja creme brulee-mousse, päällä caramel-kiille. Kypsä pakaste
 
MC tuotenro 654
Ean me 3251514507074
Ean yks 3251514507005
Kespro 21526846
T-koodi (Metro) 0804997
Heino 8061262
Meira Nova 1074984
Yksikköpaino 800g
Me 4x800g
Kypsyysaste kypsä
Ainesosat: Vesi, KERMA, sokeri, glukoosisiirappi, kasviöljy (palmu*, palmunydin* ja kookos) emulgointiaine (auringonkukkalesitiini), KANANMUNAN KELTUAINEN, valkosuklaa 3,3% (sokeri, kaakaovoi, MAITOJAUHE, rasvaton MAITOJAUHE, emulgointiaine: auringonkukkalesitiini, luontainen vanilja-aromi), KANANMUNA, karamelli 2,8% (sokeri, vesi), auringonkukkaöljy, crepe dentelle-keksimuru 2,1% (VEHNÄJAUHO, sokeri, tiivistetty voi, rasvaton MAITOJAUHE, OHRAMALLAS, suola), rasvaton MAITOJAUHE, MANTELIMASSA, VEHNÄJAUHO, tiivistetty voi, luontainen aromi, liivate (eläinperäinen), VEHNÄTÄRKKELYS, väriaine: E150a, E160b, E160a, emulgointiaine: E471, E472b, E477, hyytelöimisaine: E440, E406, nostatusaine: E450, E500, aromit, murskattua vaniljasiemeniä, happamuudensäätöaine: E300.
Sisältää gluteiinia, maitoa, kananmunia, manteli
Saattaa sisältää soijaa, pähkinää.
Ei sisällä säilöntäaineita

*RSPO-sertifioitu
Ravintoarvot/100g
kcal 302
kJ 1260
rasvaa 19,4g
tyydyttyneitä rasvah 10,4g
hiilihydraattia 28,9g
joista sokeria 25,8g
proteiinia 2,9g
suola 0,2g


Alkuperämaa Ranska
 
Valmistus: Poista jäisenä pakkauksesta. Paloittele haluamasi kokoisiksi palasiksi, pakkauksessa paloittelumerkit 1/12 ja 1/15. Sulata jääkaapissa n. 4-5h (tarjoilulämpötila n. 8°C)

Pakkauskoko

4x800g

Takaisin